Dzielnice
Piątek, 17 Wrzesień 2021
Świnoujście
Dzielnica:

Wojaki w koszarach

Pogoda zapędziła rekonstruktorów do zabudowań. Znów pomieszczenia Fortu Gerharda zapełniły się żołnierzami z epoki I Wojny Światowej. Z niecierpliwością wszyscy oczekiwali, kiedy przestanie padać.

Uparta jak koza ...

Na dowód temu powiedzeniu. Stali ,,mieszkańcy'' Fortu Gerharda (stadko kóz) stawiali opór przed ewakuacją na czas ,,działań wojennych" (inscenizacji walk z okresu I Wojny Światowej). Przemowy i patrzenie głęboko w oczy (szczególnie uparty samiec) mało co pomagało.

Dni Twierdzy w Forcie Gerharda pod dyktat pogody

Stosunkowo mała liczba widzów na sobotniej imprezie militarno-historycznej spowodowana była niepewną pogodą (na samą inscenizację wydarzeń z I Wojny Światowej przybyło więcej osób). Na zdjęciach przygotowania do inscenizacji w strugach deszczu (od godz.12:00 do godz. 14:00).

Sail Świnoujście o poranku

Żaglowce są, stoiska przygotowane, artyści również, chęci i humor jest ...  Więc trzeba zacząć imprezę ... tylko pogoda w kratkę :)    .

Sail Świnoujście 2014

Sail Świnoujście odbywa się już po raz szósty. W tym roku będzie trwał od 15. do 17. sierpnia. Jak zawsze dla mieszkańców Świnoujścia jak i turystow z Polski i z zagranicy przygotowano wiele atrakcji (m.in. rejsy żaglowcami, koncerty - szanty, wesołe miasteczko).
Wydania regionalne: mobicity.pl - Zachodniopomorskie mobicity.pl - Szczecin mobicity.pl - Świnoujście

Dziennik Obywatelski

Wybierz swoje miasto:    
  Dodaj nowe miasto  
  Dodaj news Dodaj artykuł
  Zostań dziennikarzem     Zostań ekspertem