Dzielnice
Sobota, 12 Czerwiec 2021
Świnoujście
Dzielnica:

Wojaki w koszarach

Pogoda zapędziła rekonstruktorów do zabudowań. Znów pomieszczenia Fortu Gerharda zapełniły się żołnierzami z epoki I Wojny Światowej. Z niecierpliwością wszyscy oczekiwali, kiedy przestanie padać.

Uparta jak koza ...

Na dowód temu powiedzeniu. Stali ,,mieszkańcy'' Fortu Gerharda (stadko kóz) stawiali opór przed ewakuacją na czas ,,działań wojennych" (inscenizacji walk z okresu I Wojny Światowej). Przemowy i patrzenie głęboko w oczy (szczególnie uparty samiec) mało co pomagało.

Dni Twierdzy w Forcie Gerharda pod dyktat pogody

Stosunkowo mała liczba widzów na sobotniej imprezie militarno-historycznej spowodowana była niepewną pogodą (na samą inscenizację wydarzeń z I Wojny Światowej przybyło więcej osób). Na zdjęciach przygotowania do inscenizacji w strugach deszczu (od godz.12:00 do godz. 14:00).

Rozpoczął się Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich

W niedzielę (17. sierpnia) rozpocznie się to wyjątkowe wydarzenie na mapie rozrywkowej w Polsce. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. III Mistrzostwa w biegu na Latarnię Morską w Świnoujściu, występ zespołu Keja, nocne zwiedzanie latarnii oraz hołd, chrzest i parada morska z udziałem Neptuna.

Sail Świnoujście o poranku

Żaglowce są, stoiska przygotowane, artyści również, chęci i humor jest ...  Więc trzeba zacząć imprezę ... tylko pogoda w kratkę :)    .
Wydania regionalne: mobicity.pl - Zachodniopomorskie mobicity.pl - Szczecin mobicity.pl - Świnoujście

Dziennik Obywatelski

Wybierz swoje miasto:    
  Dodaj nowe miasto  
  Dodaj news Dodaj artykuł
  Zostań dziennikarzem     Zostań ekspertem