Dziennik Obywatelski

Świnoujście

Piątek, 14 Maj 2021

Nius express

Nie tylko ku pokrzepieniu serc ...

Każdy mógł pokrzepić się grochówką wojskową i wyborną kaszą. Szczególnie wzmocnienie potrzebne jest inscenizatorom przed ,,bitwą''. Mieszkańcy i turyści mogli nabyć te produkty za niewygórowaną opłatą (kucharz nie żałował składników).

Dni Twierdzy w Forcie Gerharda pod dyktat pogody

Stosunkowo mała liczba widzów na sobotniej imprezie militarno-historycznej spowodowana była niepewną pogodą (na samą inscenizację wydarzeń z I Wojny Światowej przybyło więcej osób). Na zdjęciach przygotowania do inscenizacji w strugach deszczu (od godz.12:00 do godz. 14:00).

Rozpoczął się Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich

W niedzielę (17. sierpnia) rozpocznie się to wyjątkowe wydarzenie na mapie rozrywkowej w Polsce. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. III Mistrzostwa w biegu na Latarnię Morską w Świnoujściu, występ zespołu Keja, nocne zwiedzanie latarnii oraz hołd, chrzest i parada morska z udziałem Neptuna.

Sail Świnoujście o poranku

Żaglowce są, stoiska przygotowane, artyści również, chęci i humor jest ...  Więc trzeba zacząć imprezę ... tylko pogoda w kratkę :)    .

Sail Świnoujście 2014

Sail Świnoujście odbywa się już po raz szósty. W tym roku będzie trwał od 15. do 17. sierpnia. Jak zawsze dla mieszkańców Świnoujścia jak i turystow z Polski i z zagranicy przygotowano wiele atrakcji (m.in. rejsy żaglowcami, koncerty - szanty, wesołe miasteczko).

Okręty wojenne na Sail Świnoujście

Marynarka Wojenna umożliwiła z okazji Święta Wojska Polskiego zwiedzanie kutra transportowego (przy Nabrzeżu Władysława IV; zwiedzać można jednostkę od 15. do 17. sierpnia) oraz okrętów na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu (tylko zorganizowane grupy; godz. od 10:00 do 15:00).

Top nius pokaż

Top Expert nius pokaż

Wydania regionalne: mobicity.pl - Zachodniopomorskie mobicity.pl - Szczecin mobicity.pl - Świnoujście

Dziennik Obywatelski

Wybierz swoje miasto:    
  Dodaj nowe miasto  
  Dodaj news Dodaj artykuł
  Zostań dziennikarzem     Zostań ekspertem